zdjęcie 19.07.2021, 13 49 24.jpg

Nasza rola

dać dzieciom pewność siebie,

umiejÄ™tnoÅ›ci, które pozwolÄ…

im żyć w zgodzie ze sobą.

"Wyjaśnij mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a bÄ™dÄ™ pamiÄ™tać.

Pozwól mi to zrobić, a  zrozumiem"

Wonderland

to niezwyczajne przedszkole.

To miejsce, gdzie najważniejsza jest relacja między ludźmi,

w którym potrzeby dziecka sÄ… najważniejsze,

gdzie stawiamy na samodzielność,

która uczy dzieci podstawowych umiejÄ™tnoÅ›ci.

Inspirujemy dzieci do poznawania świata w każdym jego aspekcie.

Jesteśmy cierpliwi i pełni entuzjazmu oraz zachwytu nad światem, chętni do przekazywania wiedzy.​

Tworząc przedszkolną społeczność zwracamy uwagę na indywidualność każdego z naszych podopiecznych wzmacniając jego wewnętrzny potencjał.

Dzieci rozwijajÄ… siÄ™ w atmosferze szacunku i akceptacji.

Chcemy by w przyszłości nie bały się realizowania swoich marzeń, niezależnie jaką drogę wybiorą.

Program Przedszkola Wonderland  zakÅ‚ada równomierny i wszechstronny rozwój dziecka w poczuciu bezpieczeÅ„stwa i bliskoÅ›ci.

Realizujemy  go w oparciu o różnorodne metody i nurty edukacyjne.  SiÄ™gamy po rozwiÄ…zania, które wedÅ‚ug nas najlepiej wspierajÄ… zrównoważony i holistyczny rozwój dzieci.

Nasz program edukacyjny w pełni pokrywa założenia podstawy programowej MEN.

DziaÅ‚anie i zasady funkcjonowania placówki reguluje statut Wonderland.

Program skonstruowany jest tak by rozwijaÅ‚ i wspieraÅ‚ cechy i umiejÄ™tnoÅ›ci ważne z punktu widzenia przyszÅ‚oÅ›ci takie jak: ciekawość, kreatywność, krytyczne spojrzenie, komunikacja, wspóÅ‚praca, empatia, inteligencja emocjonalna, spokój, umiejÄ™tność rozwiÄ…zywania problemów, elastyczność poznawcza.

Program opiera siÄ™ na poznawaniu i edukacji w zakresie kompetencji kluczowych. W programie w równomierny sposób wykorzystywanie  wszystkich kompetencji kluczowych poprzez doÅ›wiadczanie, spotykania i odkrywanie.

​

Ważna dla nas jest przede wszystkim:

• zabawa zgodnie z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi każdego dziecka,

• wzmacnianie wiary w swoje siÅ‚y przez podejmowanie wyzwaÅ„ i ćwiczenie samodzielnoÅ›ci, umiejÄ™tność wspóÅ‚pracy w grupie,

• zanurzenie siÄ™ w jÄ™zyku, native speaker

• zanurzenie w przyrodzie,

• bezpoÅ›rednie doÅ›wiadczanie,

• obserwowanie,

• rozwijanie zmysÅ‚ów poprzez zabawy sensoryczne,

• wspieranie zainteresowaÅ„ i pobudzanie pasji.

Wychowawcy bacznie obserwujÄ… dzieci, by odkrywać ich bieżące potrzeby. TowarzyszÄ… dzieciom w zabawie, w codziennych aktywnoÅ›ciach, sÄ…

wsparciem w wyzwaniach oraz mediatorami w sytuacjach konfliktowych.  SkupiajÄ… siÄ™ na naturalnej ciekawoÅ›ci dziecka – jego zainteresowaniach, motywacjach, skÅ‚onnoÅ›ciach do odkrywania i twórczego dziaÅ‚ania.

​

ZajÄ™cia dodatkowe w naszym przedszkolu sÄ… ogólnie dostÄ™pne, wszystkie dzieci biorÄ… w nich udziaÅ‚. Oprócz codziennej zabawy i zajęć prowadzonych przez nauczycieli Wonderland nad rozwojem dzieci czuwa i pomaga nam wykwalifikowana kadra: psycholog, neurologopeda, nauczycielka zajęć umuzykalniajÄ…cych oraz nauczyciel gimnastyki korekcyjnej.

​

Małe grupy umożliwiają przyjrzenie się każdemu dziecku i wychwyceniu jego potencjału oraz ewentualnej pomocy, jeżeli taka jest potrzebna.

​

Do wsparcia w realizacji zaÅ‚ożonego programu zapraszane sÄ… ciekawe osobowoÅ›ci oraz  eksperci z różnych dziedzin, by podczas spotkaÅ„, warsztatów i zajęć dodatkowych dzielili siÄ™ z dziećmi swojÄ… pasjÄ…. GoÅ›cimy również teatry dla dzieci, spotkania ze zwierzÄ™tami oraz muzyczne warsztaty.

​

Wyjeżdżamy poza placówkÄ™ do miejsc,  które wspierajÄ… nas w naszych dziaÅ‚aniach programowych.

Korzystamy z przyrody, edukacji kulturalnej oraz obcujemy z panującymi zasadami społecznymi.